недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

Кузмановски го доби дуелот со Пешевски, Томовски солиден на голот на Лудвигсхафен

Кузмановски го доби дуелот со Пешевски, Томовски солиден на голот на Лудвигсхафен

Македонските репрезентативци денеска имаа натпревари во првата германска ракометна лига. Филип Кузмановски со Магдебург победи против Штудгард каде настапува Жарко Пешевски.

Кузмановски постигна еден гол во победата од 33:28 додека Жарко Пешевски средбата ја заврши со три гола.

Мартин Томовски беше на голот на Лудвигсхафен и запиша одум одбрани во поразот од Фленсбург од 26:29.

Филип Миркуловски не одигра меч за паметење за Вецлар откако не постигна ниту еден гол во поразот од Кил од 30:26.

извор: dribling.mk

Локални избори 2021