четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 80
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски

home Ракомет

Куп на Македонија: Фаворитите според планот

Куп на Македонија: Фаворитите според планот

Денеска се одиграа и осум натпревари од 1/8 финалето во Купот на Македонија. Фаворитите одиграа според планот и победија и со тоа се пласираа во следната фаза, односно во 1/4 финалето од Купот на Македонија.

За одбележување од овие средби да напомене Бутел на гостувањето кај Кичево победи со 53-18, а гостинскиот ракометар Марко Божиновски постигна сам 21 гол, три повеќе од целиот противнички тим.

 

РЕЗУЛТАТИ

ПРИЛЕП – АЕРОДРОМ 31-23

Е. ПЕЛИСТЕР 2 – ЈЕХОНА 40-19

ЈУНИОР – ДРАЧЕВО 32-24

ШАМПИОН – ТИКВЕШ 23-34

ПРЕСПА – СТРУГА 16-32

ПРОЛЕТ – БОРЕЦ 38-19

КИЧЕВО – БУТЕЛ 18-53

РИНИА – РАБОТНИЧКИ 14-30

Коронавирус