петок, 20. мај 2022. Вести денес: 0
home Ракомет

Ковид-19 проблем за Брестовац, репрезентативец на Македонија е позитивен

Ковид-19 проблем за Брестовац, репрезентативец на Македонија е позитивен

Селекторот на Македонија, Данило Брестовац се соочува со низа проблеми пред дуелите со Финска и Швајцарија во квалификациите за Европското ракометно првенство во 2021 година.

На последното тестирање во репрезентацијата, еден играч бил позитивен на Ковид-19. Се уште не е потврден идентитетот на ракометарот кој е заразен со Ковид-19, објави Дриблинг.мк.

Брестовац поради коронавирусот остана и без помошта на Матлиевски и на Царчев. За денеска е закажан собирот на репрезентацијата која ќе тренира во „Борис Трајковски“.

Македонија ја пречекува Финска во среда со желба за победнички влез во евроквалификациите.

Коронавирус