недела, 12. јули 2020. Вести денес: 135
МЕГА БОМБА

Нуклеарна бoмба: Заев зема рeкет од 6 милиони евра! (АУДИО)

Во живо

Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Штип

home Ракомет

Коронавирусот ја зема и првата жртва во спортот- почина претседателот на РК Преспа по долгата битка со вирусот (ФОТО)

Коронавирусот ја зема и првата жртва во спортот- почина претседателот на РК Преспа по долгата битка со вирусот (ФОТО)

Тажна вест пристигна од ракометниот клуб РК Преспа.

Вечерва по долгата борба со коронавирусот, почина претседателот на РК Преспа, Илче Котевски.

Котевски ќе остане запаметен како голем спортист, кој ќе остави траги во историјата на спортот во Македонија.

Денес не напушти нашиот брат,другар и Претседател на Рк Преспа…Слава ти Илија…

Gepostet von Рк Преспа am Donnerstag, 25. Juni 2020

Редакцијата на КУРИР изразува сочувство до семејството и пријателите.

Парламентарни избори 2020