сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 50
home Ракомет

Коронавирус во Кил, одложени засега две средби

Коронавирус во Кил, одложени засега две средби

И натаму проблеми со Коронавирусот на спортските натпревари ширум Европа. Последен таков случај е ракометниот европски првак Кил, кој објави дека еден член на „зебрите“ бил позитивен на последното тестирање, по што целокупниот тим доби решение за самоизолација.

По ваквиот развој на настаните, Кил веќе ги одложил наредните две средби, по една во Бундес-лигата и во ЛШ .

ЕУРО 2020

Македонија