вторник, 9. март 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

Kоментатор на вардарци стана татко

Kоментатор на вардарци стана татко

Спортските коментатор од “Арена Спорт” Стеван Стевановиќ кој заедно со неговиот колeга Сретен Рашковиќ станаа миленици на македонската публика со коментарите од преносите на мечевите на ракометарите на Вардар од Фајнал форот во Келн, стана татко на машко дете.

Тој среќната вест ја објави на неговиот Фејсбук профил.

– Се роди Јаков Стевановиќ. 55 см и 3.300 г. Браво за храбрата мајка Вања Стевановиќ – напиша Стеван.

Инаку, интересно е што Стеван заедно со сопругата Вања дел од летниот одмор го помина во Охрид. каде, како што тој рече, пред неколку години ја побарал за жена.

 

Коронавирус