вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 19
home Ракомет

Колегата на Никола Митревски доживеал срцев удар

Колегата на Никола Митревски доживеал срцев удар

Соиграчот на македонскиот ракометен репрезентативец Никола Митревски од Порто, Алфредо Кинтана на тренинг доживеал срцев удар.

Веднаш бил пренесен во болница, и од клубот најавија дека навремено ќе ја информираат јавноста за состојбата на искусниот 32. годишен голман.

Кинтана кој е роден во Куба ги брани боите на Португалија.

Коронавирус