среда, 28. септември 2022. Вести денес: 160
home Ракомет

Кои натпревари ќе ги пренесува ТВ Телма од ЕП во Хрватска?

Кои натпревари ќе ги пренесува ТВ Телма од ЕП во Хрватска?

Пристигнаа први информации од ТВ Телма за избор на натпревари од ЕП во Хрватска.

Во првата фаза од 12.01 до 17.01 ќе се пренесуваат сите натпревари од А групата (Хрватска, Србија, Шведска, Исланд) и Ц групата (во која игра Македонија,Словенија,Германија и Црна Гора ).

Изборот за главната фаза зависи од пласманот на Македонија. Во секој случај ќе има натпревари секој ден,заклучно со полуфиналето,натпреварот за 5 место и финалето.

sportski.mk

Коронавирус