петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Ракомет

Кога Митревски ќе ја спушти „ролетната“: Погледнете ги сите негови одбрани против Порто

Кога Митревски ќе ја спушти „ролетната“: Погледнете ги сите негови одбрани против Порто

Сезонава македонскиот голман Никола Митревски е вистински лидер на португалски Порто.

Благодарение на одличниот настап на Митревски Порто победи во натпреварот од домашниот шампионат против Спортинг (33:27).

На овој натпревар Митревски запиша 14 одбрани од 27 удар. Сите одбрани од тој меч Порто ги објави на Фејсбук страната. Уживајте во одбраните на Митревски…

Коронавирус