недела, 20. септември 2020. Вести денес: 89
home Ракомет

Ќе има свадба: Ракометарот Петровски не е веќе ерген- актерката Илиевска кажа ДА (ФОТО)

Ќе има свадба: Ракометарот Петровски не е веќе ерген- актерката Илиевска кажа ДА (ФОТО)

Десниот бек на Еурофарм Пелистер, Михаил Петровски од пред неколку дена му кажа збогум на ергенскиот живот.

Петровски, кој меѓу соиграчите е познат како Пинки, ја побара за сопруга својата девојка- популарната актерка Ирена Илиевска.

Романтичното запросување се случи на Малта, каде двојката ги мина Новогодишните празници.

 

Извор: 24 Ракомет

Коронавирус