четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 47
home Ракомет

Кирил Лазаров во Келн ќе настапи со специјално дизајнирани патики (ФОТО)

Кирил Лазаров во Келн ќе настапи со специјално дизајнирани патики (ФОТО)

Македонскиот раометен селектор и капитен Кире Лазаров го очекува настапот на завршниот турнир во Келн со францускиот Нант и полуфиналната пресметка со Барселона.

Македонската легенда во „Ланксес Арена“ ќе се појави со специјално дизајнирани патики за овој настан.

Покрај иницијалите, како и неговиот број седум, на патиките стои и македонското знаме.

ЕУРО 2020

Македонија