четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 66
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски

home Ракомет

Кирил Лазаров во идеалниот тим на 17.коло во Францускиот шампионат

Кирил Лазаров во идеалниот тим на 17.коло во Францускиот шампионат
Македонскиот ракометен репрезентативец и од неодамна селектор, Кире Лазаров доби место во идеалниот тим на Франција з апоследното одиграно коло.
Македонската ракометна икона одигра одличен натпревар против Аикс и постигна шест гола во ремито од 23:23.
Ова беше доволно за Лазаров да се најде во најдобрите седум од 17. коло во француското првенство.

Коронавирус