сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 50
home Ракомет

Кирил Лазаров: Одиме по потешкиот пат, но нема изговори

Кирил Лазаров: Одиме по потешкиот пат, но нема изговори
Македонија ќе игра во група со Словенија, Данска и Црна Горан во Дебрецен. Првите две селекции продолжуваат во следната фаза.
Селекторот Кире Лазаров знае дека ќе биде тешко, но вели дека се ќе зависи само од нас.
„Противиците се тие што се, нема многу да се оптоваруваме со нив. Ќе се подготвиме максимално и ќе играме секој натпревар на победа. Прочитав некаде Николче Митревски, еден од нашите лидери изјавил дека ако играме како што умееме, не е важно кој ќе ни биде ривал. Веќе од утре почнуваме со подготовки за ЕП. Одиме по потешкиот пат, но нема изговори. Зависиме од нас самите и од тоа колку ние ќе успееме да го подигнеме нашето ниво до јануари“, изјави Лазаров.

Коронавирус