четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Ракомет

Кирил Лазаров го објави списокот за Медитеранските игри (ФОТО)

Кирил Лазаров го објави списокот за Медитеранските игри (ФОТО)

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров го објави списокот на ракометари кои ќе настапат на Медитеранските игри кои почнуваат на 25 јуни.

На списокот има неколку од искусните ракометари како што се Филип Талекси, Мартин Томовски и Дејан Манасков, останатите претежно се помлади на кои селекторот сака да им даде шанса за докажување.

Коронавирус