петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Ракомет

Кире Лазаров со порака до Македонците: Останете дома, спаси живот

Кире Лазаров со порака до Македонците: Останете дома, спаси живот

Капитенот на македонската ракометна репрезентација и играч на француски Нант, Кирил Лазаров со порака до Македонците околу проблемот со коронавирусот.

Слушнете каква порака испрати нашиот Кире:

Коронавирус