петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 9
home Ракомет

Кире Лазаров нема да се пензионира, потпиша нов договор

Кире Лазаров нема да се пензионира, потпиша нов договор

Селекторот и играч на Македонија, Кирил Лазаров нема да замине во играчка пензија, откако прифатил да биде дел од составот на Нант и за следната сезона.

Како што најавува „Л`Екип“, Лазаров верува дека има уште многу ракомет во него и ќе се обиде да одигра уште една сезона на високо ниво.

Лазаров е дел од Нант од 2017 година, во меѓувреме стана селектор на Македонија а имаше и понуди од Барселона за да биде дел од тренерскиот тим на екипата од Шпанија.

Коронавирус