недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 0
home Ракомет

Кире Лазаров му додели нова улога на голманот Никола Митревски

Кире Лазаров му додели нова улога на голманот Никола Митревски

Македонската ракометна репрезентација, го одржа првиот собир пред двата контролни натпревари против Србија, кои се дел од јуниорската ЕХФ недела.

Селекторот Кирил Лазаров за овие две пресмети повика повеќе младински репрезентативци, поточно сите кои конкурираат за националниот дрес од домашното првенство.

На собирот беше присутен и веќе докажаниот сениорски голман, Никола Митревски кој добие улога на ментор за младите голмани, Кизиќ, Петковски и Ѓорѓески.

Македонија против Србија ќе игра на 19 и 20 јуни во Ниш.

Коронавирус