сабота, 21. мај 2022. Вести денес: 68
home Ракомет

Кире Лазаров меѓу најубавите за жените во Хрватска: Тој е маркантен вистински маж (ВИДЕО)

Хрватската телевизија РТЛ со стручно жири составено од лото девојката во Хрватска, Тина Катаниќ и Лана Клингор Михиќ.
Кире Лазаров меѓу најубавите за жените во Хрватска: Тој е маркантен вистински маж (ВИДЕО)

За машките на Европското првенство кое е во тек во Хрватска најважни се ракометните потези кои мајсторите на овој спорт ги прават во салите во оваа земја, додека за жените покрај потезите тука е и изгледот на ракометарите.

Хрватската телевизија РТЛ со стручно жири составено од лото девојката во Хрватска, Тина Катаниќ и Лана Клингор Михиќ.

Меѓу најубавите ракометари тие на второто место го избраа нашиот Кире Лазаров, на првото место си го избраа својот ракометар Домагој Дувњак, на третото е Шпанецот Виктор Томас, на четвртото Данецот Микел Хансен и на петтото место Французинот Никола Карабатиќ.

Тина Катиниќ, која инаку на целиот Балкан му стана позната откако во јавноста излезе порно видео од неа, за Кире вели дека е маркантен, додека Лана Клингор Михиќ вели дека е конкретен маж, а не дете.

ВИДЕОТО МОЖЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ ТУКА

Коронавирус