сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Ракомет

Кире Лазаров ги собра ракометарите пред двомечот со Србија

Кире Лазаров ги собра ракометарите пред двомечот со Србија

Ракометната Б-репрезентација на Македонија се собра и почна со работа за двомечот со Србија.

Селекторот Кирил Лазаров го собра најдоброто од Суперлигата, а на следните два натпревари против Србија ќе ги види на дело ракометарите кои ги повика за овој собир .

Натпреварите со нашиот северен сосед се играат викендов (сабота 17:00 и недела 19:00) во салата „Чаир“ во Ниш.

Коронавирус