вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

Кире е идол секаде и на сите! (ФОТО)

Кире е идол секаде и на сите! (ФОТО)

Осминафиналето во ракометната Лига на шампиони стартуваше со македонска пресметка меѓу Филип Талески и Кире Лазаров.

Битката на првиот дуел ја доби помладиот (Рајн Некар – Нант 34:32), а респектот во САП арената во Манхајм беше за Кире Лазаров.

Македонските фанови кои го следеа натпреварот на трибините во Манхајм го поздравија Лазаров со транспарент „Идол на сите генерации“.

Локални избори 2021