среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 148
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Ракомет

Кил извлече реми на гостувањето кај ПСЖ

Кил извлече реми на гостувањето кај ПСЖ

Германскиот ракометен гигант Кил имаше предност во текот на целиот натпревар, но на крај со реми се враќа од гостувањето кај Парис Сен Жермен кој заврши 30-30 во првиот четвртфинален судир од Лигата на шампионите.

Ремили со осум и Сипрзак со седум гола се истакнаа кај ПСЖ, а во редовите на Кил најефикасен беше Сагосен со шест гола.

Патникот на завршниот турнир во Келн ќе се одлучува на реваншот наредната недела на теренот на бундеслигашот.

Коронавирус