вторник, 26. март 2019. Вести денес: 0
home Ракомет

Кил „изгоре“ во пеколот: Вардаровите фанови прогласени за најдобри- погледнете ја атмосферата во Скопје низ објективот на ЕХФ (ВИДЕО)

Кил „изгоре“ во пеколот: Вардаровите фанови прогласени за најдобри- погледнете ја атмосферата во Скопје низ објективот на ЕХФ (ВИДЕО)

Вардар успеа да дојде до пораз кој сепак значеше голема победа и да се пласира во Келн, на завршниот турнир од Лигата на шампионите, каде ќе го брани трофејот освоен лани, трофејот наменет за европскиот шампион.

Иако, вчера имаше натпревар кој можеби и не беше најдобар за здравјето на верните вардарови фанови, тие сепак уште еднаш покажаа како се бодри саканиот клуб.

Веќе подолго време скопската публика важи за најдобра во европскиот, вистински пекол за кој и да дојде на теренот во „Јане Сандаски“.

Вчерашното издание на публиката, која од првата до последната минута го бодреше својот клуб, беше и причина од страна на ЕХФ да биде прогласена за најдобра минатата недела.

Атмосферата во „Јане Сандански“ низ објективот на ЕХФ може да ја погледнете ТУКА