понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 0
home Ракомет

Киелце се засили со двајца ракометари од ПСЖ

Киелце се засили со двајца ракометари од ПСЖ

Полскиот такометен шампион Киелце, почна да го крои составот за наредната сезона и веќе веднаш ангажираше двајца ракометари од францускиот ПСЖ.

Нови играчи во полскиот шампион се десниот бек Недим Ремили и 24-годишното десно крило Беноа Кункуд. Француските репрезентативци доаѓаат во Полска по крајот на следната сезона.

Ремили игра за ПСЖ од 2016 година, а претходно настапуваше за Кретеј, додека Кункуд е во ПСЖ од 2014 година и тоа е неговиот матичен клуб.

Коронавирус