петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 67
home Ракомет

Келн ечи со вардарова песна: Шампиони, шампиони! (ВИДЕО)

Келн ечи со вардарова песна: Шампиони, шампиони! (ВИДЕО)

Како бајка, како приказна која подава рака од фикцијата кон стварноста – Вардар стана шампион на Европа!

Вторпат!

Во финалето, црвено-црните го совладаа Веспрем со 27-24.

Коронавирус