четврток, 26. мај 2022. Вести денес: 32
home Ракомет

Келце сака да го ангажира Џим Готфридсон

Келце сака да го ангажира Џим Готфридсон

Според пишувањата на шведскиот весник „aftonbladet“, репрезентативецот на Шведска и член на Фленсбург, Џим Готфридсон, кој беше меѓу најзаслужните за освоениот златен медал на неговата репрезентација на Европското првенство оваа година, би можел да стане најплатен ракометар од Шведска бидејќи за неговите услуги е заинтересиран еден од најбогатите европски клубови, Келце.

Иако, Готфридсон има договор со тимот на Фленсбург до 2025 година, раководството на Келце е спремно да оди чекор подалеку, односно да му плати оштета на неговиот актуелен клуб и да го ангажира шведскиот ас од 2023 година.

 

Коронавирус