вторник, 24. мај 2022. Вести денес: 85
АКТУЕЛНО

СПЦ ја призна автокефалноста на МПЦ-ОА

home Ракомет

Казни во Химки, од играчи до хигиеничарки

Одлуката ја соопштил генералниот менаџер на клубот Павел Астакјов, кој даде објаснување за санкцијата. Раководството на Химки смета дека тимот никогаш не бил посилен според имињата и поради тоа било недозволиво таква екипа да бележи толку лоши резултати.
Казни во Химки, од играчи до хигиеничарки

Раководството на рускиот кошаркарски клуб Химки одлучи со половина плата да ги казни буквално сите членови, од играчите па се до возачите и хигиеничарките.

Одлуката ја соопштил генералниот менаџер на клубот Павел Астакјов, кој даде објаснување за санкцијата. Раководството на Химки смета дека тимот никогаш не бил посилен според имињата и поради тоа било недозволиво таква екипа да бележи толку лоши резултати.

Химки добро ја почна сезоната во Евролигата, но потоа следуваше лош период и во моментов се на 7.место со девет победи и седум порази.

Следниот натпревар рускиот тим во Евролигата ќе го игра в петок (12 јануари) на домашен терен против Реал Мадрид.

Коронавирус