четврток, 6. август 2020. Вести денес: 152
home Ракомет

Кастратовиќ останува на чело на Металург

Кастратовиќ останува на чело на Металург

Црногорскиот тренер Зоран Кастратовиќ ќе остане на чело на Металург, откако неговата оставка не била прифатена од раководството на тимот.

Оттаму објавија дека тој ја има целосната поддршка за да спроведе дисциплински мерки кон ракометарите што нема да го прифатат неговиот начин на работа. Неговото незадоволство и одлуката наводно дошле поради непослушност и недисциплина на некои од играчите во клубот.

На тимот му претстои меч во ЕХФ Купот против Горење во Скопје на 24 ноември.

Коронавирус