четврток, 15. септември 2022. Вести денес: 101
home Ракомет

Карачиќ стана македонски зет (ФОТО)

Карачиќ стана македонски зет (ФОТО)

Ракометарот кој мина седум години во дресот на Вардар и освои многу титули меѓу кои две европски, Игор Карачиќ денес и официјално стана македонски зет. Хрватскиот репрезентативец и убавата Душица се заколнаа на вечна љубов.

Оваа прекрасна вест на својот „Инстаграм“ ја сподели Кристијан Дисингер.

Коронавирус