вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 0
home Ракомет

Карачиќ се одјави од Скопје, се збогува со браќата (ФОТО)

Карачиќ се одјави од Скопје, се збогува со браќата (ФОТО)

Откако и официјално беше промовиран како ново засилување на Келце, Игор Карачиќ се врати во Скопје. Веруваме дека на хрватскиот ракометар во иднина ќе му недостига животот во нашиот главен град, како и оние сите фанови кои во изминатите седум години го поддржуваа.

Карачиќ краткото време во Скопје го мина со капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов, кој пред повеќе од десет дена направи опрација на коленото, како и блиските пријатели.

Тој вчера со одјави со посебна фотографија на која напиша „Браќа“.

Коронавирус