недела, 24. септември 2023. Вести денес: 18
home Ракомет

Канељас си заминува од Вардар

Канељас си заминува од Вардар

Шпанскиот ракометар Жоан Канељас по завршувањето на сезоната си заминува од Вардар и кариерата ќе ја продолжи во унгарски Пик Сегед, објави специјализираниот ракометен портал „Хендбол планет“.

Тој со Вардар има договор уште една година до јуни 2019 година, но сепак порано ќе го напушти Скопје.

Шпанскиот репрезентативец во македонскиот клуб дојде во 2016 година од тимот на Кил.