сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 42
home Ракомет

Калуѓеровиќ ново име во РК Металург

Калуѓеровиќ ново име во РК Металург

Црногорскиот ракометен репрезентативец Василије Калуѓеровиќ официјално е нов член на скопски Металург.

Составот од „Автокоманда“ се засили на бековските позиции, а Калуѓеровиќ може да игра на позиција среден и лев бек од доаѓа од редовиот на шведскиот Гуиф.

Металург потврди дека договорот со Црногорецот се однесува на оваа и следната сезона.

 

ЕУРО 2020

Македонија