понеделник, 10. мај 2021. Вести денес: 93
home Ракомет

Како го пренесоа хрватските медиуми пречекот на Вардар во Скопје

Како го пренесоа хрватските медиуми пречекот на Вардар во Скопје

Илјадници граѓани во Скопје во понеделникот навечер ги дочека играчите на „Вардар“ кои во неделата по втор пат  станаа прваци на Европа во ракомет.

23:55 Автобусот со играчите стигна во центарот на Скопје, Глетката е величенствена

23:30 Автобусот со прваците се движи кон плоштадот „Македонија“, а илјадници граѓани на улиците стојат и ги чекаат јунаците на Македонија. Играчите се расплакаа кога ги видоа снимките од плоштадот. На ваквата сцена не можеа да останат рамнодушни.

Навистина плачам по ова што го видов, рече голманот Милосавлев кога му покажаа што го чека.

 

Целиот текст прочитајте го ТУКА

 

Коронавирус