понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 66
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Ракомет

Јуре Доленец пред потпис со Вардар?!

Јуре Доленец пред потпис со Вардар?!

На неколку страни на социјалните мрежи излезе многу интересна информација поврзана со РК Вардар.

Имено на овие страници е објавена информација дека словенечкиот репрезентативец и ѕвездата на Барселона, Јуре Доленец, е пред трансфер во македонскиот и европски шампион Вардар.

Од клубот се уште не ја потврдиле оваа информација.

Инаку, Доленец, е една од најголемите ракометни надежи во светскиот ракомет иако долго време се мачеше со повредата на ногата.

Доленец пропушти голем дел од минатата сезона, а веднаш по враќањето на терен покажа зошто важи за еден од најдобрите десни бекови.

 

Коронавирус