петок, 20. мај 2022. Вести денес: 151
home Ракомет

Јоновски: Не кревајте раце од нас

Јоновски: Не кревајте раце од нас

По вчерашниот пораз над Македонската репрезентација, армијата фнови останаа разочарани.

Сепак разочарувањето е едно, но вербата е друго. Тоа што е видливо е дека на ракометарите им е потребна поддршката од трибините. Шпанија беше подобра, но не значи дека подобра ќе биде Чешка, ниту пак Данска.

-Јас секогаш истакнував дека навивачите се важен дел од нас. Тие се нашиот ветер во грб и нашиот осми играч. Би сакал да им порачам да не креваат раце од нас. Имаме уште два дуела, шансите за пласман во полуфиналето не ни се загубени, изјави Аце Јоновски.

Коронавирус