вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 19
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Ракомет

Јања Војводиќ потпиша за Баја Маре

Јања Војводиќ потпиша за Баја Маре

По три години во Вардар Јања Војводиќ се сели во Романија, потпиша за Баја Маре!

Од Вардар му се заблагодарија на Војводиќ и му посакаа многу успех во понатамошната кариера.

-Фала за се Јања и многу среќа понатаму во кариерата!

Коронавирус