четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 7
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Ракомет

„Јане Сандански“ распродаден, ПИК Сегед ќе биде на тешки маки

„Јане Сандански“ распродаден, ПИК Сегед ќе биде на тешки маки

РК Вардар за неколку часа ги распродаде и последните билети за првиот натпревар од четвртфиналето на Лигата на шампионите во ракомет против унгарскиот шампион ПИК Сегед,

Така, веќе е извесно дека СЦ „Јане Сандански“ на 25 април во 20:00 часот ќе биде исполнет до последното место за дуелот кој е последна пречка пред пласманот на завршниот турнир во „Ланксес Арена“ во Келн.

Билетите за стоење последни беа разграбани утрово и со исклучок на мала група унгарски фанови, сите гледачи во салата ќе навиваат за Вардар.

Возвратниот натпревар се игра во Сегедин на 5 мај 2019 година во 19:00 часот.

Парламентарни избори 2020