понеделник, 9. мај 2022. Вести денес: 162
home Ракомет

Јагањац има потрес на мозок, го заврши настапот на ЕП

Јагањац има потрес на мозок, го заврши настапот на ЕП

Халил Јагањац доби повреда на дуелот против Србија во саботата, а информациите говорат дека станува збор за потрес на мозокот и дека за него Европското првенство е веќе завршено.

Јагањац веќе се наоѓа во Загреб, а со оглед на тоа што и претходно имал повреда на главата сериозноста на оваа повреда е голема и до крајот на шампионатот нема да се презема ризик така што тој останува под надзор.

Јагањац ја продолжува кариерата во Рајн Некар, но останува неизвесно колку ќе мора да паузира после потресот на мозокот поради кој го завршува порано Европското првенство.

Коронавирус