сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 51
home Ракомет

Иван Маровски потпиша тригодишен договор со Металург

Иван Маровски потпиша тригодишен договор со Металург

Ракометниот клуб Металург потпиша тригодишен договор со тренерот Иван Марковски.

Марковски дојде во Металург при крајот на март и за кратко време успеа да ја консолидира екипата и да ја извлече од резултатската криза во која го најде клубот.

Марковски е „млад“ во тренерските води, бидејќи досега ги водеше Еурофарм Работник во Битола и францускиот женски тим Авенуа.

Металург до крајот на сезоната ќе се бори за место и пласман во еврокуповите.

Коронавирус