четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 148
home Ракомет

Иван Марковски со ангажман во Кина

Иван Марковски со ангажман во Кина

Поранашениот македонски репрезентативец  Иван Марковски прифати нов тренерски предизвик кој се сели во Кина каде ќе ја предводи женската екипа Шандонг од Веихаи.

Марковски ќе ја преземе функцијата на крајот на мај. Тој веќе потпиша договор со еден од најдобрите кинески клубови на три и пол години, а во тек се разговори и со федерацијата на таа земја нешто подоцна да ја преземе селекторската функција на женската ракометна репрезентација.

..

Коронавирус