вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 31
home Ракомет

Иван Чупиќ повеќе не е ракометар на Вардар!!!

Иван Чупиќ повеќе не е ракометар на Вардар!!!

Ракометарите на Вардар ги чека осминафиналниот реванш двобој од Лигата на шампионите против хрватскиот Загреб, а потоа ќе патуваат за белорускиот Брест на завршниот турнир од СЕХА лигата.

Медиа тимот на регионалното натпреварување со интересен квиз го најави учеството на Вардар осми пат по ред на Ф4.

Иван Чупиќ ја презеде улогата на новинар и ги интервјуираше Дејан Милосављев и Јања Војводиќ, но откри и интересен факт.

Првото прашање беше дали Тимур Дибиров е најстариот играч во тимот на Вардар. Војводиќ одговори „да“, а Хрватот дополни „Додека постои Вардар, Дибиров ќе остане“.

Погледнете што друго прашуваше Чупиќ…

Извор: 24rakomet.mk

 

Коронавирус