четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Ракомет

Интересна видео снимка од Европското првенство

Интересна видео снимка од Европското првенство

Интересни видео-снимки доаѓаат од Европското првенство. Овој пат од дуелот меѓу Норвешка и Унгарија. На новинарите на ЕХФ не може да им „побегне“ ништо. Се снима секој потег, не само најдобрите голови, асистенции и потези, туку и оние моменти кои не можеме да ги забележиме.

На Магнус во трчање речиси му излезе патиката, противничкиот ракометар без размислување му помогна.

Коронавирус