четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 51
home Ракомет

Игор Џамбазов во свој стил: Тепавме, со Чиле нема циле-миле (ФОТО)

Игор Џамбазов во свој стил: Тепавме, со Чиле нема циле-миле (ФОТО)

Македонија во третиот обид ја забележа првата победа на Светското првенство кое се одржува во Египет.

Избраниците на Данило Брестовац го совладаа Чиле со 32-29, а овој триумф малку ја подгреа атмосферата во македонската јавност.

Популарниот актер и шоумен Игор Џамбазов на социјалните мрежи им ја честита победата на ракометарите над јужноамериканскиот ривал.

„Тепавме. Нема со Чиле, циле-миле“, напиша Џамбазов.

Коронавирус