сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 89
home Ракомет

И Сташ Скубе останува во Вардар, тој соопшти уште една добра вест!

И Сташ Скубе останува во Вардар, тој соопшти уште една добра вест!

Репрезентативецот на Словенија и член на Вардар Сташ Скубе во разговор за словенските медиуми откри дека сопственикот Сергеј Самсоненко не ги оставил играчите без мотивација и им ги исплатил долговите пред тргнат за Келн.

Во Вардар многумина оваа сезона не веруваа, а ЕХФ пред сезоната не ги сместуваше ниту во топ 10 фаворити за пласман во Келн. Пред крајот на сезоната дојде и објавата на Самсоненко дека повеќе не може да инвестира сам во клубот и побара помош.

Но и покрај тоа што беа отпишанува цела сезона и пред скоро секој натпреваро некој посилен противник ракометарите на Вардар стигнаа до европската титула, втора во последните три години.

Извор: sportski.mk

Коронавирус