петок, 14. мај 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

Хрватите славеле во македонски ресторан

Хрватите славеле во македонски ресторан

Откако сфатиле дека и сребрениот медал во силна конкуренција на Европското е огромен успех, хрватските ракометари синоќа решиле да се опуштат во македонскиот ресторан „Свети Никола“ во Загреб. Домаќините се пофалија дека имале можност да ги нагостат „каубојците“ кои се вратиле од Стокхолм.

 

View this post on Instagram

 

Jedan je Miljenko Rak? Hrvatska rukometna reprezentacija❤❤❤ #croatiafullofflife

A post shared by Damir Kajba (@damirkajba) on

 

Коронавирус