понеделник, 10. мај 2021. Вести денес: 21
home Ракомет

Хрватите неможат да се помират со елиминацијата од квалификацискиот турнир

Хрватите неможат да се помират со елиминацијата од квалификацискиот турнир

Хрватските ракометари на чело со селекторот Хрвоје Хорват се уште се во шок по неверојатната завршница на клучниот меч меѓу Португалија и Франција во Монпелје, на кој „триколорите“ имаа водство од еден гол во последната минута, но Португалците направија пресврт и стигнаа до победа со која си обезбедија учество на ОИ за прв пат во нивната историја.

На Хрватите им беше доволно и реми на овој меч за да ја завршат групата пред Португалија, па „коцкестите“ сега отворено се сомневаат на нечисти игри од страна на француските ракометари, кои без оглед на исходот на овој меч веќе беа имаа во џебот виза за Токио.

Коронавирус