вторник, 4. октомври 2022. Вести денес: 20
home Ракомет

Хрват и Србин испратија моќна порака пред почетокот на ЕП (ФОТО)

Хрват и Србин испратија моќна порака пред почетокот на ЕП (ФОТО)

Вечерва на отворањето на Европското ракометно првенство домаќинот Хрватска ја пречекува Србија (20.30 часот) во големото дерби на континенталниот шампионат.

Дуелот кој меѓу навивачите секогаш ги крева тензиите и создава закана за нови инциденти, меѓу спортистите е сосема поинаков. За ракометарите овој натпревар е едно големо спортско ривалство.

Двајца пријатели и соиграчи од Загреб решија да испратат силна порака со една заедничка фотографија.

Станува збор за хрватскиот репрезентативец Златко Хорват и Србинот Добривоје Марковиќ, чија пријателска преггратка е испратена преку службената страница на Загреб на Твитер.

Коронавирус