четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 234
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Ракомет

ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Турбо-фолк навивачка химна за Вардар преработена од бугарскиот мега хит (ВИДЕО)

ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Турбо-фолк навивачка химна за Вардар преработена од бугарскиот мега хит (ВИДЕО)

Големиот успех на Вардар и втората европска титула освоена во Келн очигледно е инспирација за сите, па доживеавме најголемиот македонски бредн да добие и турбо-фолк навивачка химна.

Пее извесен Влатко Алексовски, музиката е налик односно слична на таа на бугарската пејачка Преслава и нејзината песна Шушана.

Коментар не е потребен!

Парламентарни избори 2020