вторник, 24. мај 2022. Вести денес: 34
АКТУЕЛНО

СПЦ ја призна автокефалноста на МПЦ-ОА

home Ракомет

ХИТ НА ЕП: Полицаец танцуваше среде Загреб и стана хит на интернет (ВИДЕО)

ХИТ НА ЕП: Полицаец танцуваше среде Загреб и стана хит на интернет (ВИДЕО)

Ракометното првенство во Загреб синоќа се гледаше и на плоштадот, каде имаше одлична атмосфера. За тоа сведочи и снимката од полицаец, кој танцуваше на ритамот на Даворин Боговиќ.

Веселиот полицаец го понесе атмосферата, па ја покажа танцувачката умешност, а се придружи и на неколкумината во скандирањето за поддршка на хрватската репрезентација.

„И тие се само луѓе“, „Опуштено издание“, „Подобро отколку лут“, „Да се барем сите вакви“, се само некои од коментарите објавени под видеото.

Коронавирус