понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 0
home Ракомет

Гонзало Перес Де Варгас МВП на Ф4 во Келн

Гонзало Перес Де Варгас МВП на Ф4 во Келн

Шпанскиот ракометен гигант Барселона по шест години повторно се искачи на европскиот трон, откако во финалето од Ф4 турнирот го победи данскиот Алборг со убедливи 36-23.

Голманот Гонзало Перес Де Варгас, кој собра 14 интервенции. Тој беше прогласен за најкорисен играч на завршниот турнир во Келн, односно МВП, додека најдобриот стрелец доаѓа од Нант, кој беше последен на Ф4.

Станува збор за шпанското лево крило Валеро Ривера, кој успеа да постигне дури 95 погодоци.

Коронавирус