вторник, 24. мај 2022. Вести денес: 106
АКТУЕЛНО

СПЦ ја призна автокефалноста на МПЦ-ОА

home Ракомет

Гонзалез: Со трпение стигнавме до победа, имаме 4 бода

Гонзалез: Со трпение стигнавме до победа, имаме 4 бода

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалез, е задоволен од натпреварот против Црна Гора во кој Македонија победи.

Вели дека иако не започнал добро, по овој натпревар нашата репрезентација има 4 бода.

Подобра игра, потенцира, имаше во второто полувреме која освен одбраната, добар беше и нападот.

-Јас сум задоволен од победите по првите два натпревари. Имаме четири бода. Не започнавме добро, но во продолжение функционираа и нападот и одбраната. Имавме трпение и на крајот стигнавме до победата, изјави Раул.

Македонија е единстевна со максимален учинок во групата, а во наредното коло кое е закажано за два дена ќе се соочи со Германија, во битка за првото место и бодови кои се пренесуваат во наредната рунда.

Коронавирус